مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
برای تبلیغات با ما هماهنگ فرمایید
مطلع الفجر: گیلانغرب من
11. شهريور 1399 - 14:51   |   کد مطلب: 112072
مطلع الفجر: دولتی ها در حالی وعده اینترنت ارزان را برای استفاده از "شاد" می دهند که بسیاری هنوز تبلت و حتی گوشی برای استفاده ندارند.

 مطلع الفجر/با شیوع کرونا و تعطیلی آموزش حضوری نوع جدیدی از آموزش در مدارس ظهور پیدا کرد که موجب بروز مشکلات جدیدی شد. در کنار اینکه در بحث کیفیت آموزش های غیر حضوری انتقادات فراوانی مطرح شده است، حتی در اجرای همین شیوه غیرحضوری هم ابهامات زیادی مطرح می شود.

یکی از بزرگترین ابهامات اجرای آموزش غیر حضوری تامین امکانات مورد نیاز این نوع آموزش است. آموزش و پرورش استفاده از شبکه “شاد” را برای آموزش غیر حضوری معرفی کرده در حالی که حداقل امکانات مورد نیاز برای این شیوه آموزش، اینترنت و دستگاهی است که از طریق آن بتوان به اینترنت وصل شد و از “شاد” استفاده کرد.

البته در این میان محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جدیدترین اظهار نظر خود خبر از ارزان شدن استفاده از اینترنت برای استفاده از شاد داده است.

وی با اشاره به شبکه «شاد» و رفع نواقص آن، اظهار کرد: «شاد» یک ظرفیت جدید است البته یک بخش آن مربوط به پهنای باند و ترافیک کشور است که به وزارت ارتباطات محول شده است.

وی در خصوص هزینه «شاد» گفت: کارگروهی تعیین شده است که به عدد یک سوم رسیدند اما پیگیری می‌کنیم که هزینه را برای مناطق محروم و کسانی که امکان اقتصادی ندارند، رایگان کنیم که قول نسبی هم گرفتیم. 

این اظهارات وزیر آموزش  و پرورش در حالی مطرح می شود که بحث اینترنت تنها گوشه ای از الزامات استفاده از شاد است.در حقیقت هزینه بزرگتر مربوط به تامین وسیله استفاده از اینترنت است.

هزینه های سرسام آور برای خرید گوشی تلفن همراه، تبلت و رایانه شخصی با توجه به افزایش نرخ ارز، موجب شده است که کمتر خانواده ای بتواند این وسایل را تامین کند.

نگاهی به بازار نشان می دهد نه تنها این وسایل الکترونیکی از دسترس خیلی ها خارج شده، بلکه به تدریج در حال تبدیل شدن به یک کالای لوکس است!/منبع : مرصاد نیوز

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار