مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
برای تبلیغات با ما هماهنگ فرمایید
مطلع الفجر: گیلانغرب من
27. مرداد 1399 - 10:34   |   کد مطلب: 112056
جوان گیلانغربی درحال ثبت رکورد کوهنوردی
فتح ٣٠ قله در ٢٠ روز/ عدم حمایت مسؤلین از قهرمانان کوهنوردی
مطلع الفجر:کوهنورد اهل گیلانغرب از توابع استان کرمانشاه درحال فتح ٣٠ قله در مدت زمان ٢٠ روز است.

علیرضا بهرامی متولد سال ١٣۶۶ اهل شهرستان گیلانغرب از توابع استان کرمانشاه است که از کودکی به رشته کوهنوردی علاقه داشته و اکنون مدت سه سال است که بصورت حرفه ای این رشته جذاب و سخت را دنبال می‌کند.

وی که هم اکنون در راه دماوند جهت فتح قله دماوند است، قصد دارد با فتح ٣٠ قله در ٢٠ روز رکورد جدیدی را ثبت کند، چراکه پیش از این کوهنورد ایلامی تعداد ٣٠ قله را در ٢٩ روز ثبت کرده است.

بهرامی در ۵ روز بدون وقفه توانسته ١١ قله شامل: پراو کرمانشاه، یخچال همدان، زلیخا کردستان، بلقیس زنجان، آورین ارومیه، کمال تبریز، سبلان اردبیل، سماموس گیلان، سیالان قزوین، شاه البرز کرج و خلنو تهران را فتح کند.

صعود شاه البرز و خلنو طی یک روز در دنیا بی نظیره است که این جوان گیلانغربی توانسته به آن دست پیدا کند.

خبرنگار قلم با این کوهنورد بصورت تصویری ارتباط برقرار کرد و پای سخنان او نشست.

بهرامی به خبرنگار قلم گفت: بنده قصد دارم هم رکورد طرح سیمرغ را بزنم و هم رکورد سرعتی تمام این ٣٠ قله را.

وی افزود: متاسفانه هیات کوهنوردی هیچ گونه حمایتی از من نداشته و اکنون کاملآ با هزینه شخصی درحال ثبت این رکورد هستم.

این ورزشکار در ادامه با بیان اینکه فتح این ٣٠ قله برای وی هزینه ای بالغ بر ۴٠ میلیون تومان خواهد داشت تصریح کرد: حتی تیم پزشکی نیز همراه بنده نیست و اکنون تنها و فقط با یک راننده درحال ثبت هستم، که البته تعدادی از دوستان در شهرستان های که جهت فتح قله وارد آن می‌شم بعنوان همنورد بنده را همراهی می‌کنند.

بهرامی با اشاره به مشکلات موجود در این رشته اظهار داشت: هم اکنون با کمترین امکانات درحال فتح قله ها هستم و حتی کفش خوبی نیز ندارم، هرچند تعدادی از مسؤلان شهرستان وعده های داده اند اما هنوز عملی نشده است.

ضمن آروزی موفقیت برای این ورزشکار گیلانغربی، انتظار می‌رود مسؤلین امر نسبت به حمایت از قهرمانان ورزشی استان توجه جدی داشته باشند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار