مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
برای تبلیغات با ما هماهنگ فرمایید
مطلع الفجر: گیلانغرب من
17. تير 1399 - 10:00   |   کد مطلب: 112040
مطلع الفجر: در مرور روزهای بیاد ماندنی تاریخ ،همیشه انسانهای بزرگ و فداکاری هستند که برای نجات جان دیگران یا کمک به هم نوعان خویش جان خود را به خطر می اندازند.

مطلع الفجر/مردان و زنان کورد،در طول تاریخ ، همیشه  مظهر شهامت و شجاعت بوده اند .
از مقاومت و جانفشانی در بازی دراز و شیاکوه با صدامیان، تا نبرد جانانه در کوبانی و عفرین با دائشیان،  همه و همه حکایت از شریان خون کاوه آهنگر در رگهای تمام مردان و زنان کورد زبان است.

هنوز  بوی  سوخته بلوط های زاگرس در غم هجران فعالان محیط زیست شهر پاوه،
زنده یادان بلال امینی، مختار خندانی و یاسین کریمی به مشام می‌رسد که یکبار دیگر خبری دردناک از گاز گرفتگی تعدادی از پرسنل  معدن زغال سنگ گیلان‌غرب و به طبع مرگ غمبار  قهرمان این واقعه دردناک جوانمرگ «جواد ثابتی»  به گوش می‌رسد.
شش نفر از عوامل و کارگران معدن بیتومین گیلانغرب به دلیل تراکم گاز  دچار خفگی میشوند. زمان و فرصت بسیار کوتاه است.
  با شجاعت و ایثار بی مثال « جواد ثابتی»
 تک تک مصدومین به بیرون از تونل معدن انتقال داده میشود. اما پایان این شهامت و جانفشانی با مرگ دردناک قهرمان داستان  رقم می خورد، تا داغی دیگر بر دلهای ماتم زده این دشت بلاخیز افزوده گردد.

زنده یاد «جواد ثابتی» قهرمانی از  تاریخ معاصر گیلان‌غرب ، گر چه ناباورانه  به دیدار معشوق شتافت اما دلاورانه تا آخرین نفس ثابت نمود  که  گاهی میشود بی تفنگ جنگید تا بیرق عزا  بر سر در خانه  دوستان و همکارانش  بر افراشته نشود.
اما دریغا که ناباورانه چه آسان بیرق عزا بر سر در خانه خود نشست.!

تندیس و یادبودی از این قهرمان واقعی گیلانغربی، به پاس این جانفشانی و ایثار
 به فرماندار محترم و شورای شهر گیلان‌غرب پیشنهاد مینمایم تا نسل های آینده به وجود اینچنین قهرمانانی سر تعظیم فرود آورند.!
 
به روان پاکش درود می‌فرستیم و غفران و رحمت  برای آن عزیز سفر کرده
 از خدای سبحان خواستاریم./حمیدرضا رحیمیان

همیشه انسانهای بزرگ و فداکاری هستند که برای نجات جان دیگران یا کمک به هم نوعان خویش  جان خود را به خطر می اندازند.
به همین سبب نام ویاد این افراد و فداکار در ذهن مردم جاودانه وابدی میماند و به نیکی از آنها یاد میشود
از این‌گونه انسانهای شجاع ،دلاور واز جان گذشته کم نیستند که جان در کف اخلاص گذاشتند و ایثار کردند و جان خویش را در راه نجات دادن جان دیگران در طبق اخلاص گذاشتند.

روز جمعه در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۳ جوانمردی به تمام معنا، اخلاق مدار،متعصب، به نام جوادثابتی نیا از جانش گذشت تا حیاتی دوباره به جان همنوعان و همکاران خویش اهدا کند،لازم است در کتابهای درسی ودرمیان عامه مردم، بخصوص کلهرنشینان شهرمقاوم و قهرمان پرور گیلانغرب رشادت،دلیری و فداکاری پهلوان جوادثابتی نیا به کودکان امروز وفداکاران فردا آموزش داده شود تا با الگوهای این‌چنین ارزشمند آشنا شوند،چراکه این افراد لایق الگو شدن هستندویاد ونام ایشان برای همیشه جاودانه بماند.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار