تازه های خبر

مطالب فرهنگی اجتماعي

معاون سیاسیف اجتماعی فرماندار گیلانغرب:
مطلع الفجر:معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گیلانغرب از اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک با هدف پیشگیری از تخلفات و تصادفات رانندگی با ارائه آموزش‌های لازم از سوی پلیس راهور شهرستان خبر داد.
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:برای نسل کنونی ما، منزل مثلِ هتلی می ماند که می­ توان تا پاسی از شب روی مبل راحتی­ش لم داد و با فیلم­ های جعبه جادویی و شبکه های اجتماعی سرگرم بود و از آن طرف تا لنگ ظهر خوابید.
نگاهی به برنامه‌های رسانه ملی در رمضان؛
مطلع الفجر:سریال های امسال ماه رمضان به گونه ای ساخته شده است که غم از سر و رویش می بارد، دیگر از طنزهای انتقادی سال های گذشته و ساعت خوش هایی که همه منتظر بودند پس از افطار ببینند خبری نیست.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه:
مطلع الفجر:مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه از راه اندازی مرکز مداخله طلاق در ماه های آینده خبر داد و گفت: ریشه های فرهنگی طلاق در کرمانشاه از موارد دیگر بیشتر است.
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:«فیلشاه» طفل نوپای انیمیشن ایرانی است و اگر هم نقدی می کنیم باید هوایش را داشته باشیم؛ یقینا اگر از حمایت مردم و مسئولان برخوردار شود می توان امید داشت که تولیدات بعدی باز هم یک شگفتی جدید باشد.
تصویری تشریحی
مطلع الفجر :در شب میلاد امام زمان مراسم جشن در شهرستان گیلانغرب با حضور پرشور مردم برگزار شد
نقد و نظر؛
امروز در مرکز تهران و در اوج امنیت، شهردار تهران در کمال آسایش با لبخندی بر لب به نظاره رقص زنان به همراه موسیقی می نشیند! و نشان می دهد این همان جمهوری اسلامی است که غربگرایان برای ملت ایران می پسندند.
یادداشت؛
مطلع الفجر:برای شاد بودن به خود فکر کنید و حسرت دیگران را نخورید. هیچگاه هم خود را با دیگران قیاس نکنید .
مدیر حوزه علمیه مطلع الفجر؛
مدیر حوزه علمیه مطلع الفجر مطلع الفجر گیلانغرب با تاکید بر اینکه، منشاء تربيت الهى و اسلامى قران و سیره معصومین.ع. است گفت:تربيت الهى، با طرح عبادت خداوند و اتصال انسان به مبدأ، به زندگى آدمى مفهوم جاودانى مى‏بخشد .
کاری که فیلم سازان انقلابی کردند؛
مطلع الفجر:آن چه مسلم است غلبه سینمای مردمی در کشور است و مسلم تر عقب ماندن صداوسیما از این جریان؛ حال اگر سیمای ملی توان رساندن خود به این جریان را ندارد، حداقل به احترام عنوان ملی که یدک می کشد در برخورد با فعالان عرصه صدا و تصویر بی طرف عمل کند.
مردم اعتراض به حق حاتمی کیا را دریافت کردند؛
مطلع الفجر:این یک واقعیت است که عده ای از روی غفلت و عده ای از روی تغافل، حتی نمی توانند به درستی، پیام صحبت های حاتمی کیا را دریافت کنند. عده ای دیگر هم مغرضانه او را به رعایت تقوا و حفظ وحدت و اتحاد اهالی سینما توصیه می کنند تا مبادا منافعشان به خطر بیافتد…
انقلاب اسلامی در دنیای مدرن امروز؛
مطلع الفجر:مدیران تکنوکرات رفاه طلب و قشر متوسط به دنبال فضای فرهنگی باز، همانند جهان غرب عمل کرده و تلاش کردند جامعه ایرانی را از فرهنگ جهادی و انقلابی جدا کنند
ترویج سبک زندگی اسلامی؛
اگر می خواهیم مردم جهان به اسلام ترغیب شوند، باید با زبانی نرم و محبت آمیز با آنان سخن بگوییم و سبک زندگی اسلامی را در جامعه خود، نهادینه سازیم.
مطلع الفجر بررسی می کند؛
مطلع الفجر:رواج سایت ها و شبکه های اجتماعی اشتراک ویدئو در سال های اخیر و رقابت این شبکه ها با صداوسیما و سینما، لزوم توجه بیشتر مسئولان فرهنگی جامعه به محتوای این سایت ها و محتوایی که منتشر می کنند را ایجاب کرده است.
مطلع الفجر:در گیلانغرب مغازه دیزی سرایی وجود دارد که خیلی ها او را می شناسند.
مطلع الفجر:در جامعه‌ی توسعه یافته‌ی جدید، بسیاری از اَعمال زندگی و تجارت، مستلزم اطلاعات تازه و قابل‌اعتماد است و مخاطبان وابستگی زیادی به اطلاعات رسانه‌های جمعی دارند.(تانکارد و سورین)
امام جمعه گیلانغرب؛
مطلع الفجر: امام جمعه گیلانغرب با تاکید براهمیت تربیت دینی دانش آموزان گفت: تربیت دانش آموزان باید بر اساس آموزه های دینی و قرآنی برنامه ریزی شود.
ین رو و آن روی سینما؛
مطلع الفجر:آیا نمی توان به این گزینه هم اندیشید که یکی از وظایف جبهه فرهنگی انقلاب آن است که سینمای مطابق با چارچوب فرهنگی و اعتقادی خود را تعریف کرده و برای تحقق آن کادر سازی کند؟
مطلع الفجر:دشمن به این نتیجه رسیده است که اربعین یک ظرفیت فراملی و فرامنطقه‌ای است، از این رو از طریق یک شبکه منسجم و هدفمند به دنبال تخریب آثار این رویداد مهم جهانی است.
مطلع الفجر:خودکشی و علل و انگیزه های آن از جمله مشکلات اجتماعی است که در تمام جوامع وجود دارد و توجه محققین علوم اجتماعی، بهداشت روانی و عموم مردم را به خود جلب کرده است.

صفحه‌ها