مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
برای تبلیغات با ما هماهنگ فرمایید
مطلع الفجر: گیلانغرب من
4. شهريور 1399 - 12:35   |   کد مطلب: 112063
مطلع الفجر:زندگی رزمنده گیلانغربی دوران دفاع مقدس خانم "نصرت بسیطی"، در قالب مستند بلند با روایت رشادت‌های مردم گیلانغرب در زمان جنگ تحمیلی ساخته می شود.

 به گزارش مطلع الفچر ، خانم نصرت بسیطی از رزمندگان و امدادگران گیلانغرب در سالهای جنگ است که با خدمات ارزنده خود در دوران دفاع مقدس، نام خود را در میان مردم  گیلانغرب وکرمانشاه جاودانه کرده است.

 صبح امروز  و در سپاه گیلانغرب  جلسه ای در خصوص فعالیتهای تداومی  ساخت مستند «نصرت» با نگاهی  عمیق به زندگی خانم نصرت بسیطی و  مقاومت مردم گیلانغرب  در دوران دفاع مقدس با حضور سردار احمدی پور ، فرماندهی سپاه گیلانغرب، مسئول دفتر حوزه نمایندگی سپاه ، کارگردان این مستند  کامران جاهدی  و مدیرتولید نورالله فتاحی و جمعی از یادگاران دوران دفاع مقدس  برگزار شد .

 در این جلسه  سرهنگ محمد جواد نجفی فرمانده سپاه گیلانغرب ضمن تسلیت ایام محرم  به  فرهنگ و منظومه دفاع مقدس  و ضرورت نگه زنده نگه داشتن این مهم اشاره و تاکید کرد : همواره باید با نگاهی صادقانه و متعهدانه  فداکاری ، جاننثاری و  غیرتمندی  رزمندگان اسلام خصوصا شجاعت و ایستادگی  مردم دومین شهر مقاوم کشور  در دوران جنگ تحمیلی  را روایت  و به نسلهای بعد منتقل کرد .

 وی به تقابل خصمانه دشمن در جنگ نرم  و تهاجم فرهنگی  اشاره و تصریح کرد : امروز تلاش دشمن در جهت کمرنگ کردن فرهنگ جهاد و شهادت  در بین نسلهای  نو می باشد و بر ماست تا  در ترویج و توسعه و زنده نگه داشتن  این فرهنگ غنی و عاشورایی  ساعی باشیم و ساخت این مستند وزین هم اقدامی در مسیر بسط فرهنگ جهاد و شهادت است.

 مستند بلند "نَصرَت" به کارگردانی کامران جاهدی با محوریت زندگی نصرت خدایاری بسیطی از قهرمانان جنگ تحمیلی، داستان دلاوری و رشادت های مردم گیلانغرب ؛ دومین شهر مقاوم کشور  را روایت می‌کند.

در خلاصه این مستند آمده است: در غربی‌ترین نقطه نقشه ایران در استان کرمانشاه شهری کوچک اما مهم قرار دارد؛ شهری با نام "گیلانغرب" در نزدیکی مرز ایران و عراق که نقش بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس ایفا کرد. در روز حمله به گیلانغرب وقتی خبر حرکت عراقی‌ها به سمت شهر رسید مردم شهر را تخلیه کردند و زنها و بچه ها را در کوه های اطراف شهر پناه دادند. ۲۰-۳۰ نفر از نیروهای سپاه و نیروهای مردمی برای دفاع در شهر مانده بودند.

در آن میان خواهر یکی از پاسدارن (شهید حسین بسیطی) با اصرار و پافشاری در شهر ماند و در آن نبرد جانانه در کنار مردان جنگید. راویان از رشادت‌های وی در آن نبرد قصه‌ها می‌گویند.

نصرت خدایاری بسیطی (معروف به خواهر بسیطی) از لحظه شروع جنگ تا پایان جنگ دوشادوش مردان جنگیده است. حضور او در خط مقدم همواره موجب روحیه به رزمندگان بود. زنی به استقامت کوه که روی لباس زنانه‌اش فانوسقه و یونیفرم نظامی می پوشید.

سایر عوامل پروژه عبارتند از تحقیق و پژوهش: کامران جاهدی، نویسنده: حامد عزیزی، مشاور حقوقی: رحمان مظهری، فیلمبردار: ضیا حاتمی، صدابردار: محمدسامان کاملی، دستیار کارگردان: صبا عظم‌پور، مدیرتولید: نورالله فتاحی، مجری طرح: سیده‌زهرا اصولی.

مصطفی رزاق کریمی نیز در این پروژه به عنوان مشاور حضور دارد.

شهرستان گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه  در دوران دفاع مقدس 750شهر بالغ بر 2 هزار جانباز و 141 آزاده را تقدیم انقلاب کرده است

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار