مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
برای تبلیغات با ما هماهنگ فرمایید
مطلع الفجر: گیلانغرب من
26. مرداد 1399 - 9:31   |   کد مطلب: 112055
مطلع الفجر:ریزش ۱۳ و ۶۵ هزار واحدی شاخص بورس طی چند روز، این سوال را در بین سهامداران ایجاد کرده که ریزش بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟ سهامداران واکنش های متفاوتی به این سوال داشته‌اند.

 مطلع الفجر/ در روزهای اخیر و همزمان با قرمز شدن تابلو بورس  و عقب نشینی  فاحش و نگران کننده   ارزش معاملات کمترین میزان معاملات از ابتدای تابستان بوده است.

برخی از سهامداران می‌گویند این ریزش ادامه‌دار است چراکه هم تازده‌واردان رفتار هیجانی دارند و هم مداخله دولت در این بازار از حد گذشته است. اما برخی دیگر می‌گویند ریزش موقتی است و فردا، بازار مثبت خواهد بود. 

در ادامه پیام‌های مخاطبان به تجارت‌نیوز درباره دلایل نگرانی آنها از فعالیت در بورس را می‌خوانید:

ریزش موقتی است، در بازار بمانید

«نگران نباشین، از همین فردا یا شنبه جبران میشه.»

«خبر لغو دارا دوم کاملا عمدی از طرف دولت انجام شد. امروز قیمت رسمی دلار ۱۲۰۰ تومن افزایش یافت. هدف دولت قرمز کردن بورس و کشاندن بخشی از نقدینگی به سمت دلار برای کسب درآمد و کسری بودجه و نوسانگیری از دلار بود.»

«از اونجاییکه سرمایه‌گذاری توی موضوع فروش نفت برای دولت مهمتره، آقایون قصد داشتن کمی پول دست مردم بیاد واسه خرید نفت، ولی یه کم خراب کردن و دیدن که ضرر وارده از طریق بازار سرمایه بیشتر میشه، پس دارا دوم برگشت.»

«دولت مجبور است قیمت دلار را تا ۲۰ هزار تومان پایین بیاورد، حداقل تا انتخابات امریکا پس هر جور شده اجازه نمیده فعلا بورس ریزش کند.»

«رونق دوباره به بورس برمی‌گرده. فقط این وسط فروشندگان دیروز و امروز ضرر کردن . از فردا پالایشی‌ها و فولاد و خودرویی‌ها صف خرید وحشتناک.»

«با خبر دارا دوم از فردا بازار به حالت عادی خودش برمیگرده. بازار فردا صعودی است.»

«تا آخر ماه بورس ریزشیه. اوضاع از اینم بدتر میشه..از ماه بعد سبزه.»

«این افزایش و کاهش لازمه بورسه تا دولت و کارگزاری‌ها از این مالیات‌ها و کار مزدها سود بیشتری ببرند. کارمزد فروش خیلی بیشتر از خریده پس لازمه ریزش ناگهانی و مصنوعی داشته باشیم.»

«اصلا نگران نباشید دولت میخواد با این کار ارزش سهماتونو بکشه پایین و مجدد وارد بازارتون کنه، گول این بازیشونو نخورید و سهماتونو حفظ کنین.»

«هیچ بازاری به بورس نخواهد رسید. امروز افراد زیادی رکب خوردند و پیاده شدند فرداصف خرید سنگینه.»

 

حباب بورس ترکید

«برگشتیم به قیمت‌های یک ماه پیش بورس جذابیتی نداره. همون دلار و طلا بهتره.»

«از معاملات اخیر بورس فقط دولت سود می‌بره. هم از طریق کارمزد و هم مالیات. سر ما سهامدارای بیچاره هم کلاه رفت. ما که رفتیم بورس مال بقیه.»

«بازار بورس غیرقابل اعتماد شده است و نمی‌توان به راحتی در آن سرمایه‌گذاری کرد ایجاد صف فروش‌های میلیاردی و همچنین صف خرید‌های چند صد میلیونی عرضه اولیه‌ها بسیاری از افراد را به فکر خروج از بازار سرمایه کرده است.»

«کل بورس داره می‌افته دست دولت و دستوری شده. اینجوری پیش بره دیگه بورس توی ایران معنی نداره. این دیگه چه بورسیه که به یه شرکت دولتی وابسته است.»

«رشد دروغین بورس صرفا با هدف بازارگرمی و جذب کسری بودجه از جیب مردم است.»

«پولاتونو ببرید از این بازار. این بورس یه روز دستوری میریزه و نقدینگیتونو میسوزون»

« فاتحه بورس خونه شد. بورس پر تازه وارده که دم در وایستاده تا یه تق بشنوه پا به فرار میزاره. هر تصمیمی رو بورس تاثیر جدی میزاره.»

«با این وضع مجبور میشیم همه پول‌های خود را از بورس خارج کنیم.»

«به نظرم بورس تهران دیگه بازدهی نداره، اگه سهامت رشد کنه فقط از تورم جا نموندی. الان بازار طلا و ارز خیلی بازدهی بیشتری داره»

«پس از یکسال باد کردن بادکنک و چند برابر کردن سرمایه‌هاتون و فشار تورم و گرانی به مردم دیگه وقت پس دادن تون هست. بادکنک متورم و حبابی بورس ترکید.»

«من دیگه سهام دولتی نمی‌خرم شما هم نخرید، ارز بهترین سرمایه گذاری هست»

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار