مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
برای تبلیغات با ما هماهنگ فرمایید
مطلع الفجر: گیلانغرب من
19. اسفند 1396 - 8:06   |   کد مطلب: 111443
مطلع الفجر:با توجه به بازدید هایی که از منطقه گلین داشته ایم مشاهده شد که حضور گردشگران تابستانی در این منطقه خوش آب و هوا بسیار قابل توجه است به گونه‌ای که جای جای این منطقه مملو از گردشگران بود.

 به گزارش  مطلع الفجر ،منطقه گلین در مسیر جاده گیلانغرب به سرپل ذهاب و در دهستان دیره قرار دارد که از مناطق نمونه گردشگری است؛ همچنین روستای هدف گردشگری انجاورود نیز در این منطقه قرار دارد.

منطقه گلین شامل روستاهای دیدنی و جذابی همچون انجاورود، اله مراداست.

 منطقه گلین دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که از آن جمله می‌توان به طاق فرهاد، قلعه گرگین، بان قلعه چمن و چندین چشمه جوشان که منجر به شکل گیری رودخانه گلین شده است، اشاره کرد.

فاصله منطقه‌ای گلین با شهرستان گیلانغرب 33 کیلومتر، با شهرستان سرپل ذهاب 25 کیلومتر و با مرکز استان کرمانشاه 175 کیلومتر است که دارای جاده آسفالته است.

 از آب رودخانه گلین سد بزرگی به نام سد زاگرس احداث شده و به صورت کانال آب این سد به سد ذخیره تنگه کورک گیلانغرب برای آبیاری زمین‌های کشاورزان منطقه هدایت می‌شود.

 در حال حاضر با حمایت مسئولین استان، یک طرح توریستی در منطقه گلین و در روستای انجاورود در دست اجراست که قطعا پس از اجرای این طرح، جذابیت این منطقه دو چندان خواهد شد.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار